Najlepsze książki kryminalne

Jeżeli chodzi o kryminały, to Katarzyna Bonda https://www.taniaksiazka.pl/autor/katarzyna-bonda) może bardzo dużo powiedzieć na ten temat. Nie ma się w końcu czemu dziwić, ponieważ to ona jest autorką najlepszych kryminałów ostatnich czasów. Wiele osób podkreśla, że to dzięki niej na nowo pokochali czytanie książek, gdzie nie brakuje ciekawej fabuły, wielu emocji i wyrazistych bohaterów. Chyba nikt nie wie, że swoje prawdziwe powołanie do pisania autorka odkryła w sobie po… śmiertelnym wypadku samochodowym, który Bonda spowodowała. Otrzymała wtedy karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. To był krok, który sprawił, że przyszła autorka powieści kryminalnych postanowiła zmienić swoje życie. Do tej pory pisała wiele artykułów, m.in., dla takich gazet, jak Newsweek, czy też Super Express. Tym razem Bonda postanowiła napisać coś o wiele większego. I tak narodziła się “Sprawa Niny Frank”, gdzie po raz pierwszy czytelnicy mogli spotkać Huberta Meyera. Kto jeszcze nie poznał książek Bondy, ten ma dużo do nadrobienia. Inne osoby doskonale wiedzą, że autorka napisała kilka bardzo udanych serii powieści, gdzie często mogą przewijać się znajome postacie bohaterów.

“Pochłaniacz”

Jest to pierwszy tom, gdzie ludzie poznają Saszę Załuską – profilerkę policyjną, która nie tylko zmaga się z zagadkami kryminalnymi, ale także z własnym życiem. Sasza musi pomóc Pawłowi Bławickiemu – właścicielowi klubu muzycznego. Mężczyzna podejrzewa, że jego dawny przyjaciel chce go zamordować. Sasza nie ma chęci angażować się w całą sprawę, ale w momencie strzelaniny kobieta rozumie, że nie ma z czym zwlekać. W szczególności, że ginie jeden z mężczyzn, który mógł na dodatek przyczynić się do rozwiązania zagadki sprzed 20 lat. Zimą 1993 roku jedno rodzeństwo ginie w tajemniczych okolicznościach. Podobno był to wypadek, ale za dużo znaków zapytania, aby mieć co do tego pewność.

“Okularnik”

Sasza Załuska na stałe wraca do policji. Zanim jednak tego dokona wyjeżdża do Hajnówki, aby wziąć udział w białoruskim weselu. Podczas zabawy, ku zaskoczeniu wszystkich osób, z wesela zostaje porwana panna młoda i można być pewnym, że w żadnym wypadku nie ma to związku z jakimś obyczajem. Kobieta miała związki z lokalnym przedsiębiorcą. Sasza odkrywa, że nie jest to pierwsza kobieta, która znika z tego regionu. Sprawę potęguje fakt, że w okolicznych lasach zostają odnalezione ludzkie szczątki. W pobliżu miejscowości ludzie widzą także tajemniczego mercedesa- okularnika, który może być powiązany z całą sprawą.

Edukacja zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com